Úvod Magazín

Magazín o Věcičkách - cenné rady, tipy a zkušenosti

V magazínu Věciček vám poradíme, jak na oblékání vašich miminek, batolat i předškoláků. Naše články jsou o oblékání i dalších tématech, týkajících se našich nejmenších. Věcičky sami šijeme a zkoušíme je na vlastních dětech, a tak máme oblékání všech malých nezbedů v malíku.

Letní miminka - na co si dát pozor a jak je obléknout

Letní miminka - na co si dát pozor a jak je obléknout

Léto je obdobím prázdnin, povalování, koupání, slunění... a také starostí o to, jak se správně postarat o maličké miminko, aby horkem netrpělo.  V našem článku proto najdete tipy, na co dát v létě s miminkem pozor a jak jej obléknout, abyste letní čas společně strávili v klidu a pohodě.

Kosmetika a péče o miminko

Kosmetika a péče o miminko

Chystáte si výbavičku pro miminko a připadáte si jako Alenka v říši divů? Nevíte, jestli potřebujete koš na plínky? Teploměr do vaničky? Odsávačku na soplíky? Pokud tápete v tom, co z “neoblečení” pro miminko potřebujete, je tento článek pro vás to pravé.

Jak poznat kvalitní botičky

Jak poznat kvalitní botičky

Maminky to v současné době nemají jednoduché. Od prvních dní těhotenství až do “nevidím” se na ně ze všech stran hrnou doporučení, co dělat a nedělat, aby dítě bylo zdravé, šťastné, spokojené, dobře vychované, neomezované, dostatečně rozvinuté, respektované, respektující, a vůbec… Do toho všeho ještě potřebuje boty. Kvalitní, samozřejmě.

Jak obléknout novorozené miminko na jaře

Jak obléknout novorozené miminko na jaře

Jarní aprílové počasí občas zamotá hlavu, i když přemýšlíte, co si máte obléct sama. Natožpak když máte obléknout maličké miminko, které si samo neumí říct, zda je mu teplo nebo zima. Připravili jsme pro vás článek, kde vám s oblékáním jarního miminka poradíme a přidáme i několik praktických ukázek vhodného vrstvení.

Seriál: představujeme materiály

Seriál: představujeme materiály

Softshell, svetrovina, fleece, bavlna, ... materiálů pro výrobu (nejen) dětského oblečení je spousta. Jaké mají vlastnosti, kdy se hodí a kdy naopak neplní svůj účel? To vše se dozvíte v našem seriálu o materiálech, spolu s tipy na údržbu a spoustou dalších zajímavostí.

Seriál: výbavička pro březnové miminko

Seriál: výbavička pro březnové miminko

Pořídit základní výbavičku pro miminko je jedna z příjemných věcí před porodem. Pro některé maminky to ovšem může být i zdrojem nejistoty, zda mají vše nebo naopak obav, že budou mít věciček hodně a ani je nevyužijí. Připravili jsme pro vás seriál, ve kterém sestavujeme výbavičku pro březnové miminko "v přímém přenosu", neváhejte a inspirujte se!

Jak obléknout novorozené miminko do zimy

Jak obléknout novorozené miminko do zimy

Pobyt venku a čerstvý vzduch je fajn, to všichni víme. Vyvětraná miminka lépe spinkají, mají větší chuť k jídlu, najedená a vyspinkaná miminka jsou rázem příjemnější a známe to: spokojené miminko = spokojená maminka. Takže procházky určitě ano! Ale co když se miminko narodí v zimě a venku mrzne? Miminka ještě nemají dobře vyvinutou termoregulaci, je u nich třeba dbát na správné oblékání, aby neprochladla ani se nepřehřívala. Ale nebojte, taková věda to zase není a  hlavně vám poradíme, jak na to.

Oblékání dětí v zimě: přechody ze zimy do tepla a naopak

Oblékání dětí v zimě: přechody ze zimy do tepla a naopak

Sníh a mráz k zimě patří, to je jasné. Venku a v přírodě si jej umíme užít, pro mnohé z nás je ale zimní počasí komplikací ve městě a při přechodech z venkovního mrazu do vyhřátých obchodů, kaváren či úřadů.  Citlivé na přechody ze zimy do tepla jsou zejména malé děti, kardiaci, staří lidé a mobilní telefony či tablety:) Se vším neporadíme, ale jak zajistit komfort pro naše nejmenší, to víme.

Nákup prvních botiček: Jaké vybrat pro první krůčky?

Nákup prvních botiček: Jaké vybrat pro první krůčky?

Možná jste sami viděli tu radostnou statistiku, že se více než 90 % dětí rodí se zdravýma nohama. Další vývoj dětských nožek už ale tak pozitivní není. Při vstupu do první třídy má 95 % dětí lehčí a bohužel i závažnější deformity chodidel. To je alarmující poměr! Naštěstí to mohou maminky změnit. A my vám poradíme jak.

Nevíte, jak oblékat malé miminko? Poradíme vám

Jak oblékat novorozence dělá starosti nejedné novopečené mamince. Co v létě, v zimě a na jaře? Se správným oblečením bude vašemu miminku pohodlně a zároveň ani zima, ani horko. I oblékání doma má svá pravidla. Poradíme vám, jaké oblečení je pro malé miminko nejvhodnější a co rozhodně nesmíte nezapomenout zahrnout do základní výbavičky.

Projděte si seznam, co s sebou do porodnice

Projděte si seznam, co s sebou do porodnice

Víte, kdy je nejvyšší čas nachystat si tašku do porodnice? A co do ní vlastně zabalit? Myslet je třeba nejen na své miminko, ale také na sebe. Máme pro vás seznam, co s sebou do porodnice. Přečtěte si ho, ať jste připravená, až váš den přijde.

Co vzít pro miminko do porodnice

Co vzít pro miminko do porodnice

Váš den D se blíží a vy pomalu začínáte chystat věci do porodnice. Nezapomeňte, že i miminko bude potřebovat základní výbavičku. Poradíme vám, jaké kojenecké oblečení do porodnice zabalit s sebou.

Jak vybrat a udržovat dětské funkční oblečení a prádlo pro děti

Jak vybrat a udržovat dětské funkční oblečení a prádlo pro děti

„Funkční oblečení“ se v poslední době stalo velmi žádaným zbožím. Díky svým vlastnostem reagují materiály dobře na vnější vlivy a dokážou zajistit skvělý tepelný komfort. Aby však oblečení dobře sloužilo, je nutné jej dobře vybrat, udržovat a umět jej správně používat. Jaký je základ pro výběr dětského funkčního oblečení a jak ho následně udržovat a prát, aby si zachovalo svou funkčnost?

Ze zákulisí Věciček

Ze zákulisí Věciček

Pozornosti, akce, něco málo o nás... to vše se dozvíte v naší tajné zákulisní rubrice. Zajímá vás i něco, co tu není? Napište nám! Třeba nás jen nenapadlo, že by to někoho mohlo zajímat:)

Novinky na e-mail

© 2017, Věcičky pro malé lidičky s.r.o.

Vyrobila eBRÁNA s.r.o.

Přeskočit na začátek stránky